דף הבית » סליידר » חקיקת חוק יסוד 'ישראל- מדינת העם היהודי' – צעד אמיץ והכרחי

חקיקת חוק יסוד 'ישראל- מדינת העם היהודי' – צעד אמיץ והכרחי

בשמם של ערכים נאורים וליברליים לכאורה, הפכה מדיניות ציונית, הדוגלת בפיתוח התיישבות יהודית, לאפליה אסורה וכמעט ונעלמה מן העולם. הרוב הבריא בעם ישראל יודע שמדובר בשקר שאין גדול ממנו. וכי אין מתבקש יותר מלהמשיך את המפעל הציוני במלא המרץ, בביטחון מלא בצדקת הדרך, בלי לגמגם ובלי לכופף את הראש בפני ערכי שקר מדומים 

את פניהן של חגיגות יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל קיבלה הכרזתו המעודדת של ראש הממשלה בדבר כוונתו לקדם את חקיקתו של חוק יסוד ישראל כמדינתו של העם היהודי.

במציאות המשפטית שיצרה לנו המהפכה החוקתית, חוק היסוד הזה נדרש מאוד וחסרונו מורגש עד רמת היום-יום. בשמם של ערכים נאורים וליברליים לכאורה, ונדגיש – רק לכאורה, דוחקת מערכת המשפט הישראלית בשני העשורים האחרונים באופן עקבי ושיטתי את ערכי הציונות הבסיסיים ביותר, אלו שבשמם ובשבילם הגיעו לכאן אבות הציונות וייסדו כאן את מדינתו של העם היהודי.'ציונות' הפכה למילה מגונה, גזענית ו'לא חוקתית', ומדיניות ציונית, הדוגלת בפיתוח התיישבות יהודית, הפכה לאפליה אסורה וכמעט ונעלמה מן העולם.
הרוב הבריא בעם ישראל יודע בתוך תוכו שמדובר בשקר שאין גדול ממנו. הבריאות הטבעית אומרת לו שאין צודק ומוסרי יותר מהמפעל הציוני, שאין הגון יותר, כזה שהביא ברכה לאזור כולו, מהמפעל הציוני, וממילא אין מתבקש יותר מלהמשיך אותו במלא המרץ, בביטחון מלא בצדקת הדרך, בלי לגמגם ובלי לכופף את הראש בפני ערכי שקר מדומים שהיום על מרכז הבמה בעולם ומחר אינם.
אנו מברכים בפתחו של יום העצמאות תשע"ה את ראש ממשלת ישראל על הכרזתו האמיצה, מחזקים את ידיו וקוראים לו לחוקק את חוק היסוד באופן שיבהיר מעל לכל ספק שעל ישראל כמדינתו של העם היהודי לנהל מדיניות מעשית יהודית וציונית ולא להשאיר את המרכיב היהודי בהגדרתה של המדינה ערטילאי ומעומעם.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*