דף הבית » סליידר » אושר החוק להחמרת ענישה נגד פולשים לשטחי מרעה

אושר החוק להחמרת ענישה נגד פולשים לשטחי מרעה

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק להחמרת ענישה כלפי פולשים לשטחי חקלאות ומרעה, אותו יזמנו בשיתוף פעולה עם חה"כ איילת שקד. החוק עתיד לסייע לחקלאים ולצמצם במידה ניכרת את הנזקים המתמשכים הנגרמים לחקלאים מצד גנבים ופולשים. 

חקלאים רבים ברחבי הארץ סובלים מנזקים רבים כתוצאה מתופעת הפלישה לשטחי חקלאות ומרעה. אחת הסיבות למציאות הקשה היא רף הענישה הנמוך הקבוע כיום בחוק. הפלישה מסתברת במבחן המציאות כסיכון מחושב ומשתלם.

עד כה הוגדרה העבירה בספר החוקים כעבירה מסוג 'חטא' – הנמוכה ביותר בספר העונשין, ורשויות האכיפה נטו שלא להתייחס אליה ברצינות המתאימה ולא להקצות לטיפול בה את המשאבים הנדרשים.

זו הסיבה שהביאה את אנשי תנועת רגבים ליזום הצעת חוק יחד עם ח"כ איילת שקד וזבולון כלפה (הבית היהודי) שתחמיר את הענישה כלפי העבריינים אשר "זוכים" ליחס רחום מצד רשויות החוק.

החוק, שכאמור עבר היום בקריאה שניה ושלישית, מגדיר את העבירה במדרג חמור יותר של 'עוון', ולמעשה מכפיל את העונש הקבוע בצידה לחצי שנת מאסר. זאת לצד קנס כספי במקרה של גרימת נזק לקרקע או לגידולים.

"העלאת רף הענישה תגביר את ההרתעה ותסייע במיגור התופעה" אומרים בתנועת רגבים, "אנחנו מקווים כי ההשפעה שתהיה לתיקון על הקצאת משאבי החקירה מצד רשויות האכיפה, והעלאת העבירה מחטא לעוון תביא ליחס רציני יותר מצד משטרת ישראל ויתר גורמי האכיפה לתופעה נפסדת זו ותסייע במיגורה ובהגנה על ענף החקלאות ועל החקלאים".

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*