דף הבית » סליידר » בג"ץ: לעצור את בניית המאחז הפלשתיני ליד גשר הרכבת

בג"ץ: לעצור את בניית המאחז הפלשתיני ליד גשר הרכבת

בעקבות עתירה של רגבים, בג"ץ הוציא צו ארעי כנגד הכפר בית אכסא האוסר על המשך הקמת "שכונת הרכבת", מאחז פלשתיני בלתי חוקי בין מבשרת ציון ושכנות רמות, הנבנה במרחק קצר מגשר הארזים ומנהרת הרכבת הארוכה בארץ

בג"ץ הוציא צו ארעי כנגד הכפר בית איכסא שבין מבשרת ציון לשכונת רמות בירושלים, בדרישה לעצור לאלתר את עבודות הבניה והפיתוח של המאחז הפלשתיני המוקם בניגוד לחוק בפאתי הכפר, סמוך מאוד לפתח של מנהרה מספר 3 – המנהרה הארוכה בישראל.

תנועת רגבים, המנהלת מעקב אחרי בניה בלתי חוקית ברחבי הארץ, עתרה לבג"ץ  לאחר שפקחי השטח שלה זיהו מספר רב של כלים כבדים וצוותי עבודה המקדמים בניה בלתי חוקית נרחבת בשולי הכפר, שכללה הכשרה מסיבית של מגרשים לבניה מחוץ לתחומי הכפר, לא הרחק מגשר הרכבת מעל עמק ארזים. במהלך העבודות אף נפרצה דרך שמגיעה למרחק של כמאה מטרים בלבד מפתח מנהרת הרכבת.

"שכונת הרכבת" ליד מנהרת הרכבת (צילום: תנועת רגבים)

"שכונת הרכבת" ליד מנהרת הרכבת (צילום: תנועת רגבים)

הכפר ממוקם במערב ירושלים – מול הר המנוחות ובסמוך למבשרת ציון ושכונת רמות, אולם מבחינה סטטוטורית הוא מוגדר בתחום אזור יהודה ושומרון – ולכן סמכויות האכיפה במקום הינם באחריות משרד הביטחון והמנהל האזרחי.

מלבד ראש הכפר שנדרש להשיב לעתירה, הורה כעת השופט נועם סולברג לצרף כמשיב גם את מוחמד בודוואן, האחראי לעבודות הבניה במקום. בודוואן נדרש להגיב בתוך שבוע על הבקשה לצו הביניים כנגדו.

"הצו שהוציא בג"ץ מאשש את הממצאים שעולים מהעתירה כנגד "שכונת הרכבת", אומר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "קשה להאמין כיצד במשך חודשים ארוכים מוקמת באין מפריע שכונה בלתי חוקית סמוך מאוד לקו הרכבת הכי חשוב של מדינת ישראל. אנו מקווים שבית המשפט יוציא קריאת השכמה לרשויות האכיפה, לפני שנמצא את 'שכונת הרכבת' כעובדה מוגמרת".

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*