דף הבית » פעילות » יהודה ושומרון » בג"ץ: לעצור את בניית 'כפר הצימרים' הפלשתיני שליד אריאל

בג"ץ: לעצור את בניית 'כפר הצימרים' הפלשתיני שליד אריאל

 בג"ץ הוציא צו ביניים בעתירה שהגישה תנועת רגבים נגד 'כפר הצימרים' הפלשתיני שהוקם ליד אריאל. הצימרים ובריכות השחיה נבנו ללא היתר בסמיכות של עשרות מטרים מהכביש הראשי 

בג"ץ הוציא צו ביניים האוסר על המשך עבודות הבניה של "כפר הצימרים" הפלשתיני, שהוקם בחודשים האחרונים באופן בלתי חוקי בפאתי הכפר א-סאוויה שבין העיר אריאל והיישוב עלי. מתחם הנופש, המהווה תופעה חריגה בנוף המקומי, כולל חמישה צימרים ושתי בריכות שחיה.

השופט נעם סולברג החליט כי הדיון בעתירה יתקיים בפני הרכב של שלושה שופטים, והורה למוחמד סולימאן עבדאלרחים, המחזיק בשטח מושא העתירה, לעצור לאלתר את המשך פעולות הבניה, עד להחלטה אחרת. העתירה הוגשה לאחר פניות חוזרות ונשנות של תנועת רגבים למנהל האזרחי שכללו תיעוד מפורט של הבניה שהתקדמה באין מפריע.

המבנים הבלתי חוקיים ממוקמים בסמיכות של עשרות מטרים בודדים מכביש 60, הכביש הראשי במרחב, באופן היוצר סיכון ביטחוני לציבור הנוסעים הישראליים הנוסעים בכביש זה. בעתירה הודגש כי בניית המבנים במיקום זה מגדילה את הסיכויים ליידויי אבנים ובקבוקי תבערה מכיוון המאחז הבלתי חוקי ועלולה לסכן את חיי הנוסעים בכביש.

מאחר ומדובר במבנים שנבנו בניגוד לחוק בסמיכות כה גדולה לכביש ראשי במרחב, ברור כי אין סיכוי ולו הקלוש ביותר שבנייתם תאושר, ולפיכך דורשים בארגון להרוס את המתחם בטרם יאוכלס.

'כפר הצימרים' הפלשתיני ליד אריאל

'כפר הצימרים' הפלשתיני ליד אריאל

ההתנהלות של רשויות האכיפה בפרשה עד עתה, הוכיחו כי הן עושות מעט מדי ומאוחר מדי. לולא העתירה, עברייני הבניה היו ממשיכים בעבודות הבלתי חוקיות באין מפריע. צו הביניים משמש כתמרור אזהרה מצד בית המשפט העליון, לא רק למחזיק בשטח, אלא גם להתנהלות המנהל האזרחי.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*