דף הבית » סליידר » המדינה תחשוף את תוצאות המגעים עם האו"ם בפרשת ארמון הנציב

המדינה תחשוף את תוצאות המגעים עם האו"ם בפרשת ארמון הנציב

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה למדינה לעדכן בתוך שלושה חודשים בתוצאות המגעים הדיפלומטיים אותם היא מנהלת עם האו"ם בפרשת הבניה הבלתי חוקית בארמון הנציב

שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים,  עודד שחם, סירב לבקשת המדינה לדחות את עתירתה של תנועת רגבים בפרשת הבניה הבלתי חוקית של האו"ם בארמון הנציב.

עו"ד חלי לסר, באת כח המדינה,  טענה כי המגעים הדיפלומטיים  מול האו"ם אורכים זמן, ולאור החסינות הדיפלומטית של האו"ם אין סיבה להשאיר את העתירה על כנה.

"צריך לתת למדינה להתנהל כאשר היא לוקחת אחריות ופועלת", טענה נציגת המדינה. "אי אפשר שעמותה תהיה השומר של המדינה".

תנועת רגבים הציגה מצידה את המכרז הנוסף שהוציא האו"ם להריסת מבנה במתחם ובנייתו מחדש, וזאת ללא תיאום עם המדינה.  מכרז זה פורסם במהלך אותם הימים בהם הצהירה המדינה כי ראש הממשלה נתניהו סיכם עם מזכ"ל האו"ם על מנגנון תיאום התואם את עקרונות דיני התכנון  והבניה.

נמשכות העבודות הבלתי חוקיות במטה האו"ם בארמון הנציב

באת כח המדינה הודתה במענה לשאלת השופט שחם, כי אכן המדינה לא עודכנה מראש בתכניות הבניה החדשות.

חרף התנגדות המדינה החליט השופט שחם, כי התיק יישאר תלוי ועומד, ועשוי לעסוק גם בסוגיית סמכותה של המדינה לאכוף את חוקיה במתחם האו"ם. השופט קיבל את עמדת תנועת רגבים, וקבע על המדינה לעדכן בתוצאות המשא ומתן הדיפלומטי מול האו"ם עד תחילת חודש פברואר 2018, שכן "לעניינים אלה עשויה להיות השלכה על תוצאותיו של ההליך העיקרי".

 

אנו מברכים על החלטת בית המשפט שדרש מהמדינה להודיע כיצד היא מתכוננת לאכוף את החוק במתחם האו"ם, והאם למגעים הדיפלומטיים נושאים פירות של ממש. גם סוגיית הפלישה שביצע האו"ם לשטח של 30 דונמים נוספים במתחם, מעבר למה שהקצתה מדינת ישראל, צפויה לעלות לדיון נפרד.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*