דף הבית » סליידר » זעקת הקוזאק: הכפר שצמח יש מאין תוך 20 שנה

זעקת הקוזאק: הכפר שצמח יש מאין תוך 20 שנה

כשהנהגת הציבור הערבי וארגוני השמאל מארגנים הפגנות זעם בעקבות הריסת מבנים בכפר דהמש, כדאי להכיר את העובדות: מדובר במאחז פיראטי שצמח בליבה של המדינה תוך שנים ספורות || התמונות מדברות

ועדת המעקב של ערביי ישראל בתמיכת השמאל הקיצוני הקימו קול זעקה כנגד צעדי אכיפה שנקטו רשויות החוק כנגד מבנים בלתי חוקיים בכפר כנא, במאחז דהמש ליד לוד ובמאחז בדואי בנגב ליד היישוב חורה שבנגב.

במהלך אפריל 2015, לאחר שנים ארוכות בהם צומצמה האכיפה כנגד הבניה הבלתי חוקית במגזר הערבי כמעט לאפס פעילות, הרסו רשויות החוק שלושה בתים שנבנו בכפר הבלתי חוקי דהמש.

הכינוי 'דהמש' ניתן לאתר בשטח של כ – 170 דונם הנמצא בשטחה של מועצה אזורית עמק לוד בסמוך לגבול המוניציפאלי של העיר לוד, כאשר מצידו המזרחי נמצאת העיר לוד, מצידו המערבי מושב ניר צבי, ומצידו הדרומי כביש 44 – הכניסה המערבית לעיר רמלה.

תוך כעשרים שנים בלבד, הפך המתחם ליישוב שלם של ממש המונה מעל 120 מבנים, שכולו מן המסד ועד הטפחות, נבנה באופן בלתי חוקי,בלא התאמה כל שהיא לייעוד הסטטוטורי של החלקות, בלא הליך תכנוני כל שהוא, בלא בקרה ובלא פיקוח, וחמור מכך, בלא שיינקטו צעדי אכיפה אפקטיביים מצד רשויות האכיפה האמונות על כך.

על אף מסע יחסי ציבור אגרסיבי שערכו עברייני הבניה במקום בסיוע ארגוני שמאל, כל בקשות העבריינים שהוגשו לאורך השנים בדרישה להלבין את עבירות הבניה במתחם ולהכרה בו כיישוב חוקי נדחו שוב ושוב על ידי כל רשויות התכנון, מאחר ומדובר בשטחים הממוקם על תוואי מסילת הרכבת, אשר כל בניה בהם אסורה.

עזות הפנים של עברייני הבניה הובילה למה שנראה ככניעה מבישה והרמת ידיים מצד רשויות האכיפה, שרק לאחרונה כאמור, קיימו במקום פעילות מבורכת של אכיפה – הנמשלת עדיין כטיפה בתוך הים.

עברייני הבניה שהצהירו כי יבנו את הבתים מחדש, כמו גם ארגוני השמאל התומכים בהם, לא מתבלבלים מהעובדות ומתצלומי האוויר.

מצגת התמונות של רגבים מראה שלב אחרי שלב כיצד צמחה בלב ליבה של מדינת ישראל מורסה מוגלתית של הפרת חוק שיטתית, עזת פנים וחסרת מורא העושה את שלטון החוק ללעג וקלס. צפו ושפטו בעצמכם:

ספריה משפטית: 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*