דף הבית » פעילות » עוד פעילות » יוזמה חדשה מיסודה של רגבים: מרכז אדם ואדמה – לציונות, משפט וחברה

יוזמה חדשה מיסודה של רגבים: מרכז אדם ואדמה – לציונות, משפט וחברה

מרכז "אדם ואדמה" מיסודה של תנועת רגבים הושק בשבוע שעבר בכנס ציבורי בו הוצג פרי הבכורים: ספר מאמרים משפטיים על ההתיישבות ביו"ש והמשפט הבינלאומי

בשבוע שעבר השקנו באירוע מכובד שהתקיים במשכנות שאננים, את "מרכז אדם ואדמה-לציונות משפט וחברה", מיסודה של תנועת רגבים. המרכז יהווה למעשה מכון מחקר משפטי שיעסוק בביסוס המעמדת המשפטי של ההתיישבות ביהודה ושומרון. הדומיננטיות של הזירה המשפטית במדינת ישראל בכלל, ובכל מה שקשור ליהודה ושומרון בכלל, היא כזו ש"אם אתה לא שם – אתה לא קיים". 

מרכז אדם ואדמהזה לא סוד שההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון סובלת מדה-לגיטימציה משפטית קשה. בארבעים השנים האחרונות פעל השמאל הישראלי בשיטתיות כדי לבסס אקסיומות משפטיות שמגדירות את יהודה ושומרון כשטח כבוש ואת מפעל ההתיישבות כבלתי חוקי.

במרכז אדם ואדמה נעסוק ביצירת שיח משפטי אחר סביב ההתיישבות, בפיתוח דוקטרינות משפטיות תומכות התיישבות ובהתאמת הדין החל ביהודה ושומרון לצרכי המציאות המשתנה. המרכז יעסוק בפעילות אקדמית וספרותית, יערוך כנסים וימי עיון ויהיה שותף בהליכים משפטיים חשובים.  

בכנס ההשקה הוצג פרי הביכורים הראשון של המרכז – הספר "דיני יהודה ושומרון" המהווה סנונית ראשונה לספרות משפטית מקצועית תומכת התיישבות.

אתר 'מרכז אדם ואדמה'

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*