דף הבית » סליידר » כוחות הביטחון פינו השתלטות ערבית על קרקע יהודית בגוש עציון לאחר 15 שנים

כוחות הביטחון פינו השתלטות ערבית על קרקע יהודית בגוש עציון לאחר 15 שנים

לאחר סאגה משפטית שנמשכה 15 שנים, וכללה מספר רב של עתירות לבג"ץ, כוחות הביטחון פינו השתלטות בלתי חוקית של ערבים מבית לחם על קרקע בבעלות יהודית פרטית בגוש עציון.

מדובר בקרקע שרכשה חברת הימנותא כבר בשנת 1969 בנחל חלץ, תא שטח אסטרטגי המחבר בין גוש עציון לירושלים. באזור זה נרכשו קרקעות רבות על ידי קק"ל, הן לפני קום המדינה והן לאחר מלחמת ששת הימים. בשנים האחרונות ישנה השתלטות פלסטינית מאסיבית על אדמות נחל חלץ, במטרה לנתק את הפרוזדור הטבעי שבין גוש עציון לירושלים.

משפחת קיסיה השתלטה על השטח המדובר בשנת 2005, בנתה בו בתי מגורים, חווה חקלאית, גן אירועים ומסעדה. בעבר הרס המנהל האזרחי חלק מהמבנים במקום, אך הפולשים הקימו אותם מחדש שוב ושוב.

בפסק הדין שניתן לאחרונה בעתירה, שהגישו העבריינים כנגד הכוונה לאכוף שם את החוק, כתבו שופטי בג"ץ: "דינה של העתירה להידחות, מחמת חוסר ניקיון כפיים של העותרים. עסקינן במבנה שהוקם שלא כדין, ללא היתר בניה, על קרקע בבעלות פרטית, תוך שהעותרים הפרו את הצווים שניתנו בעניינם. זהו חוסר ניקיון כפיים בולט וניכר, ובנסיבות אלו לא ניתן להעתר לעתירה".

 

עד היום רק כ-30% מקרקעות יהודה ושומרון עברו רישום והסדרה. המציאות הזו מהווה קרקע פוריה לתעשיית זיופים, בניה בלתי חוקית והשתלטות על אדמות, ומשחקת לידיה של הרשות הפלסטינית, שמקדמת באין מפריע רישום מקרקעין משלה, גם על קרקעות הנמצאות באזורים שבשליטה ישראלית, בהם אין לה שום סמכות חוקית לכך.

במקרה הזה חלפו 15 שנים מהפלישה ועד פסק הדין הסופי. זוהי דוגמה מובהקת לצורך הבוער של ישראל להשלים את רישום הקרקעות ביהודה ושומרון – צעד ראשון והכרחי בבלימת ההשתלטות המסיבית של פלסטינים על אדמות ביו"ש

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*