דף הבית » כללי » מסכמים שנה: מכתב ברכה לשנה החדשה

מסכמים שנה: מכתב ברכה לשנה החדשה

שנה טובה מתנועת רגבים

אנו עומדים בשלהי שנת השמיטה, המכונה 'שבת הארץ', שנה בה ניתנת מנוחה לאדמת הארץ. במובנים מסויימים, שנה זו היתה דווקא כזו שבה הקרקע לא ידעה מנוח, והאתגרים לשמירתה הלכו וגדלו.

בנוסף להעמקת הנוכחות שלנו בשטח והגברת הפעילות האינטנסיבית בתחומי המשפט, החקיקה והתקשורת, הרחבנו את העשייה גם נוכח איומים המגיעים מבחוץ. במהלך השנה חשפנו את מימדיה העצומים של פעילות הבניה הבלתי חוקית שהאיחוד האירופי מוביל ומממן ברחבי יהודה ושומרון, והתחלנו לפעול בעניין מול גורמי האכיפה, בתי המשפט והכנסת.

בנוסף, החלנו לפעול גם בסוגיית הקמפיין האנטישמי הקורא להחרמתה של ישראל. קמפיין ה-BDS (Boycott, Divestment and Sanctions – חרם, מניעת השקעות, ועיצומים) המובל על ידי גורמים אנטישמיים איננו חדש, אולם השנה האחרונה סימנה שיא חדש בפעילותו. בעקבות כך קיימנו בשנה האחרונה כנס אקדמי מיוחד בנושא החרם הכלכלי, שעסק באיומים השונים ובדרכי ההתמודדות.

בכנס המשותף ל'מרכז אדם ואדמה – לציונות, משפט וחברה' (מבית רגבים) ואוניברסיטת בר אילן, נטלו חלק גורמים בכירים בעולם האקדמיה, משפט, ממשל וכלכלה. המשתתפים הציגו את האיומים האמיתיים והמדומים המלווים את קמפיין החרם, ופרסו, איש איש בתחומו, את דרכי התגובה האפשריות והרצויות למדינת ישראל אל מול אתגר זה.

כידידים המלווים את פעילותנו אנו שמחים לשתף אתכם בחוברת המצורפת, ובה סיכום ההרצאות שנישאו בכנס.

לסיכום השנה שחלפה, ובמבט הצופה פני עתיד למשימות שעוד נכונו לנו – ניתן לומר בפה מלא, כי כל אחד ואחת מכם הסתובב בשטח בגשם ובשמש. אתם אלו החתומים על מאות התכתובות המשפטיות מול גורמי הממשל והאכיפה, ועל עשרות העתירות שהוגשו השנה לבג"ץ. אתם אלו שהופעתם שוב ושוב בוועדות הכנסת, ודמותכם היא זו שהופיעה מעל מסכי הטלוויזיה ובעיתונים. כל זה לא היה קורה ללא עזרתכם והרוח הגבית שאתם מעניקים לנו.

שלנו – שלכם. שנה טובה ומתוקה!

להורדת החוברת יש ללחוץ על הקישור:

החרם הכלכלי (BDS) – איום ודרכי התמודדות