דף הבית » סליידר » נהרסו מבנים בלתי חוקיים שהקים האיחוד האירופי בהר הצופים

נהרסו מבנים בלתי חוקיים שהקים האיחוד האירופי בהר הצופים

בעקבות חשיפת רגבים, בימים האחרונים הרסה יחידת הפיקוח של עיריית ירושלים בהליך מזורז, מספר מבנים בלתי חוקיים שבנה האיחוד האירופי במזרח ירושלים – לא הרחק מאוניברסיטת הר הצופים

אנשי יחידת הפיקוח בעיריית ירושלים מלווים בכח משטרה, הרסו בימים האחרונים מבנים בלתי חוקיים שבנה האיחוד האירופי בשטח הגן הלאומי 'מורדות הר הצופים'. לפני מספר שבועות חשפה תנועת רגבים בכלי התקשורת, כי תופעת הבניה הבלתי חוקית במימון האיחוד האירופי הנפוצה ביהודה ושומרון, הגיעה גם למזרח ירושלים.

תיעוד רגבים העלה כי בחודש שעבר הקים האיחוד האירופי שני מבנים בלתי חוקיים בשכונת עיסאוויה, מאות מטרים ספורים מהאוניברסיטה העברית בהר הצופים. בנוסף הוכשרו עוד שישה מגרשים בלתי חוקיים במטרה לבנות עליהם מבנים נוספים.

כזכור, דו"ח "הקולוניה האחרונה" בהוצאת תנועת רגבים חשף כי בשנתיים האחרונות הקים האיחוד האירופי מאות מבנים בלתי חוקיים ברחבי שטח C. מהדו"ח עלה כי בשנים האחרונות השקיע האיחוד האירופי עשרות מיליוני יורו בהקמת מאות מבני מגורים במאחזים הבדואיים הפזורים ברחבי שטח C. הבניה החדשה של האיחוד האירופי במזרח ירושלים מתווספת למאות הבתים שנבנו בשטח החל משנת 2012.

המבנים שנהרסו (צילום: תנועת רגבים)

אחד מהמבנים שנהרסו (צילום: תנועת רגבים)

בעקבות הפרסום, הגיעו בימים האחרונים כלים הנדסיים של יחידת הפיקוח בעיריית ירושלים מלווים בכח משטרתי, הרסו את שני המבנים החדשים, וחרשו את המגרשים שנועדו לבניה.

בתנועת רגבים מברכים על פעילות האכיפה המהירה. "אנו מקווים כי נראה פעילות אכיפה דומה ואפקטיבית גם כנגד הבניה הבלתי חוקית של האיחוד האירופי ברחבי יהודה ושומרון. מעבר לחומרת העניין של בניית מאות מבנים בניגוד לחוק – מדובר בהתנהלות פוגענית וחתרנית מטעם יישות מדינית זרה, שאיננה מכבדת את חוקי המדינה המארחת. מדינת ישראל חייבת להבהיר באמצעות אכיפה נמרצת, כי התנהלות זו איננה מקובלת עליה, וכי לא תעבור על כך לסדר היום".

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*