דף הבית » פעילות » יהודה ושומרון » עצומה וסרטון: האתר ההיסטורי ח'אן לובן שייך לכולנו

עצומה וסרטון: האתר ההיסטורי ח'אן לובן שייך לכולנו

ערבי השתלט על אתר ח'אן לובן, ומונע כניסת מבקרים לאתר ההיסטורי ולמעיין. רשויות אכיפת החוק לא ממהרים למצות את הדין מול הפגיעה המתמשכת באתר העתיק.

לא כולם יודעים זאת, אבל על אם דרך האבות הקדומה – כביש 60 – סמוך ליישוב מעלה לבונה שבארץ בנימין, ניצב ח'אן לובן, ששימש מאות שנים את עוברי הדרכים. המקום היה פנינת טבע ותיירות לכל תושבי הסביבה, שיכלו לבקר באתר ההיסטורי וליהנות מהמעיין המפכה בסמוך.

לפני כשנה וחצי השתלט ערבי תושב הכפר לובן א-שרקיה על החאן והמעיין, ובסיוע ארגונים בינלאומיים, החל לעשות במקום כבתוך שלו. הפולש הרס חלק מקירות החאן והוסיף למבנה העתיק בניה חדשה ובלתי חוקית. בנוסף אטם את נביעת המעיין וגידר אותה, גירש באלימות ואף תקף בגרזן יהודים שבאו לטייל במקום. תחילה פנינו למשרד הביטחון ולמנהל האזרחי בדרישה שינקטו בצעדים נגד הפולש התוקפני, וכשאלה לא עשו דבר, עתרנו לבג"ץ. בתשובה לעתירה טענו בפרקליטות, כי הוצאו נגד הערבי צווי הפסקת עבודה, אך אכיפתם מושהית עד לבירור טענותיו לזכויות בקרקע במקום. אנחנו כבר חצי שנה לאחר הגשת העתירה ולבית המשפט לא אצה הדרך למצות את הדין במהירות מול הפגיעה המתמשכת באתר העתיק. אחרי הכל לא מדובר על יהודי שפלש לשטח לא לו…

זה הזמן לחתום על העצומה הקוראת להשיב את הח'אן לידי הציבור, ולמצות את הדין עם העבריין.

לקריאת עתירת "רגבים" – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*