דף הבית » פעילות » יהודה ושומרון » עתירה לבג"ץ: מאחז ערבי מתפתח בשטח היישוב היהודי – במשך עשור

עתירה לבג"ץ: מאחז ערבי מתפתח בשטח היישוב היהודי – במשך עשור

תנועת רגבים עותרת לבג"ץ כנגד המנהל האזרחי, שנמנע כבר עשור מלהרוס מאחז ערבי לא חוקי שמתפתח בהתמדה בתוך שטח היישוב לשם בשומרון 

תנועת רגבים עתרה לבג"ץ כנגד שר הביטחון והמנהל האזרחי בגין המנעות מזה עשור מהריסת מבנה ערבי בלתי חוקי, היושב על אדמות מדינה בתוך תב"ע בתוקף של הישוב לשם.
לפני מספר חודשיים פנה הארגון למנהל האזרחי בדרישה לאכוף את החוק כנגד המבנים הממוקמים בתוך תב"ע בתוקף של היישוב לשם בשומרון, על אדמות מדינה.
המאחז הערבי בשטח היישוב לשם (צילום תנועת רגבים)

המאחז הערבי בשטח היישוב לשם (צילום תנועת רגבים)

המנהל האזרחי השיבו כי רשויות האכיפה מכירים את המבנים במקום, ואלו "מטופלים בנוהל בניה בלתי חוקית". מבדיקת נתונים שנערכה על ידי תנועת רגבים התברר, כי נוהל הבב"ח נפתח כנגד המבנה כבר בשנת 2008. השוואת תצלומי אוויר העלתה כי בשנתיים האחרונות הורחבה הפלישה לאדמות המדינה, תוך ביצוע הכשרות קרקע והגדלת המבנים. חרף כך, מעולם לא בוצעו במקום כל צעדי אכיפה.

"המבנה נשוא העתירה מהווה המחשה מצוינת לבעייתיות של "סדרי העדיפויות" שמציגים גופי האכיפה", אומר עו"ד בועז ארזי מתנועת רגבים.

המאחז הערבי בשטח היישוב לשם (צילום תנועת רגבים)
"המבנה הזה הוקם על אדמות מדינה בתוך תב"ע בתוקף של היישוב לשם, ולמרות שנפתח תיק פיקוח לפני כמעט עשור, לא בוצעה כנגדו שום אכיפה", מציין ארזי. "בינתיים המקום הפך למאחז של ממש, והוא הולך ומתרחב ומונע את המשך פיתוח הישוב על פי התוכניות המאושרות".

2 תגובות

  1. Ellen Lemley – Yea Yea Yea the bride was awesome gorgeous But WOW what a wonderful HUNK she married. I love those SMILEs Nice teeth!!! With subjects like these a phpgatrooher never had it so easy!

  2. Essays like this are so important to broadening people's horizons.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*