דף הבית » פעילות » דרום » "רגבים" לבג"צ: בטלו מחטף ממשלת המעבר בעניין הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב

"רגבים" לבג"צ: בטלו מחטף ממשלת המעבר בעניין הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב

בעתירה נטען כי החירות שנטלה לעצמה הממשלה, המכהנת כממשלת מעבר, לאשר את המתווה – אינה חוקית ואינה סבירה

כשבועיים לאחר שאימצה הממשלה את מתווה השר בני בגין, אשר כולל שינויים דרמטיים בתכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב, הגישה תנועת "רגבים" עתירה לבג"צ בדרישה להקפאת ההחלטה השנויה במחלוקת.
בעתירה, המשתרעת על פני עשרים עמודים, נטען כי החלטת הממשלה לשנות את תכנית ההסדרה להתיישבות הבדואית בנגב אינה עומדת במבחן החוק, ולא במבחן הסבירות.
כזכור, בישיבתה הראשונה לאחר הבחירות, בעודה מכהנת כממשלת מעבר המנועה מלקבל החלטות מרחיקות לכת, אישרה הממשלה את השינויים המפליגים שהכניס השר בני בגין לתכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב. במסגרת השינויים, תקבל האוכלוסייה הבדואית הטבות רבות, בנוסף לאלו שכבר אושרו בתכנית המקורית.
"השינויים, במדיניות ישראל כלפי האוכלוסייה הבדואית, הם דרמטיים", מסבירים ב"רגבים", ומוסיפים: "זה לא סביר שממשלת מעבר, שלא זוכה לאמון הכנסת, תחליט בנושאים משמעותיים כל כך. מה היה קורה אם את ההחלטה הזו היו דוחים לממשלה הבאה? כל אדם בר דעת מבין שהחלטות מהסוג הזה לא מקבלים כשהממשלה עם רגל וחצי בחוץ".
בנוסף, מבקשים העותרים מבג"צ להוציא צו ביניים שיאסור על משרדי הממשלה לפעול ליישום ההחלטה.
תנועת "רגבים" כבר הגישה עתירה לבג"צ נגד התכנית, עוד לפני ישיבת הממשלה המדוברת, אולם נשיא ביהמ"ש העליון, השופט אשר גרוניס, דחה את העתירה בטענה שמדובר בעתירה מוקדמת. כעת מקווים ב"רגבים" ששופטי בג"צ יקבלו את העתירה ויחייבו את הממשלה להקפיא את ביצוע השינויים, או לכל הפחות לבוא לבית המשפט ולהסביר מדוע היה דחוף לממשלה לאשר שינויים דרמטיים במציאות פוליטית כה רעועה.

ספריה משפטית:
opened_folder חוק הסדרת התיישבות הבדואים – מחטף העברת תיקונים לחוק בממשלת מעבר | בג"ץ 1045-13

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*