דף הבית » סליידר » רגבים משיקה את "חקלאים בחזית" – הגנה משפטית חינם לחקלאים

רגבים משיקה את "חקלאים בחזית" – הגנה משפטית חינם לחקלאים

ארגון חדש בשם "חקלאים בחזית" יעניק הגנה משפטית בחינם לחקלאים המתמודדים עם הפשיעה החקלאית הגואה ומאיימת על המשך קיומם של מאות משקים חקלאיים ברחבי הארץ. "עד שהמדינה לא תעשה את מה שצריך לעשות – אנחנו נעשה זאת"

"מרגישים שאתם מופקרים בשטח? מפחדים לישון בלילה? צריכים ייעוץ והגנה משפטית? אנחנו לצידכם", כך מפרסמים היום גוף חדש, בשם "חקלאים בחזית", שהוקם על מנת לתת ייצוג משפטי חינם לחקלאים שנמצאים תחת מגיפת הפריצות והגניבות מהמשקים החקלאיים.

תנועת "רגבים", העוסקת בנושאים של שמירת החוק בנגב ובגליל שהקימה את המיזם, העניקה בשנים האחרונות סיוע וייעוץ משפטי לעשרות חקלאים, בנושא חדירות לשטחים חקלאים ולחצרות חקלאיות במושבים ובקיבוצים, אשר נותרים עד היום ללא מענה וסיוע.

מקרים רבים שכבר טופלו על ידינו הביאו להקמת המיזם, כמו חקלאי ממושב אניעם ברמת הגולן הסובל ארוכות מהתנכלות של עבריינים מטובא זנגריה. לפני שנתיים לערך תקפו אותו שלושה פורעים וניסו לפגוע בו קשות. הוא הצליח להתגונן ולהימנע מפגיעה קשה. העבריינים פנו מיד לאחר מכן למשטרה וטענו כי הוא תקף אותם, בתגובה החרימה המשטרה את האקדח שהחזיק ברישיון ולמעשה הפכה אותו לעבריין.

מקרה נוסף הוא של חקלאי נוסף מהמושבה יבנאל שסובל ארוכות מפלישות של בני הכפר רומת אל הייב לשטחי המרעה שלו, חיתוך גדרות ונזקים נוספים. במקרה האחרון נגנבו פרות מרפתו, הוא פנה למשטרה אך לאחר מכן התברר כי שוטר מג"ב שהגיע במסגרת הטיפול בתלונה, גנב בעצמו עגל. התיק שנפתח בעניין נסגר מחוסר עניין לציבור. לאחר פנייתנו התיק נפתח שוב והעבריין עומד כעת מול כתב אישום.

המיזם החדש בשם "חקלאים בחזית", ימקד ויחזק את הסיוע שניתן עד היום, ויעניק הגנה משפטית בחינם לחקלאים המתמודדים עם הפשיעה החקלאית הגואה ומאיימת על המשך קיומם של מאות משקים.

אנחנו מאמינים שכשתהיה כתובת לחקלאים, בסוף גם הפורצים יבינו שלא כדאי להתעסק איתם. אי אפשר להמשיך ולהפוך את חקלאי ישראל למופקרים בשטח, במלוא מובן המילה. הם שומרים על האדמות- אנחנו נשמור עליהם, ועד שהמדינה לא תעשה את מה שצריך לעשות – אנחנו נעשה זאת.

למוקד "חקלאים בחזית" יש לפנות: argo.law@regavim.org או 02-5470022

חקלאים בחזית

חקלאים בחזית

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*