דף הבית » פעילות » יהודה ושומרון » שר הביטחון יעלון וההתיישבות ביהודה ושומרון – דו"ח סיכום שנתי

שר הביטחון יעלון וההתיישבות ביהודה ושומרון – דו"ח סיכום שנתי

דו"ח לסיכום פעילותו של שר הביטחון משה יעלון בנושאים הקשורים להתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון. באיזו מידה מימש השר את סמכותו לתיקון העוולות המשפטיות כנגד ההתיישבות, בהשוואה להצהרות הפומביות שנתן ערב כניסתו לתפקיד?

לקראת סופה של שנת כהונתו השנייה של משה (בוגי) יעלון כשר הביטחון, ביקשנו לבחון את פעילותו בנושאים השונים הקשורים להתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון ואת מידת מימוש התחייבויותיו בהקשרים אלו כפי שאלו ניתנו על ידו בפומבי בטרם מונה לתפקיד.

למרבה הצער, הנתונים אינם מעודדים והם מוצגים לפניכם בדו"ח המצ"ב, אותו ערכנו כמעין סיכום ביניים לקראת מחצית הקדנציה של הממשלה (הדו"ח נכתב עוד בטרם הוכרז על עריכת בחירות כלליות מוקדמות לכנסת).

אנו סבורים כי הנתונים המוצגים בדו"ח שלפניכם מחייבים חשיבה מעמיקה בהתיישבות ומחוצה לה. עלינו לבחון היטב את הסיבות לכך ששר ביטחון 'מבטיח' כל כך, שכולם תלו בו תקוות גדולות כל כך לשינוי, הכזיב באופן מובהק כל כך.

אנו תקווה כי הדו"ח הזה יעורר דיון ויהיה לתועלת.  כך או כך, עלינו לשוב ולדרוש במלא התוקף את אימוץ דו"ח לוי ואת הכפפת המדיניות הממשלתית והפקידותית להמלצות הכלולות בו. אנו מאמינים כי בכך יהיה בכדי להביא חלק גדול מהבעיות של ההתיישבות אל פתרונן. 

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*