דף הבית » פעילות » עוד פעילות » אקס טריטוריה בלב הבירה

אקס טריטוריה בלב הבירה

שדה התעופה עטרות הפך לאקס טריטוריה, בניינים רבי קומות נבנים בסמיכות לגדר הביטחון והופכים אותה לבלתי רלוונטית.

 

באזור שדה התעופה עטרות, הפך שטח נרחב בשנים האחרונות לאקס טריטוריה מבחינת שלטון החוק. מדובר במרחב המצוי בתוך שטחה המוניציפאלי של ירושלים ומחוץ לגדר הביטחון.

בשטח ההפקר נבנו במהלך השנים האחרונות עשרות רבות של מבנים ובכלל זה בניינים רבי קומות, מבלי לקבל היתרי בניה ובניגוד לחוק.

רשויות החוק באזור, אשר מתוקף תפקידן אמורות לדאוג לאכיפת דיני התכנון והבניה באזור, מתנערות באופן מוחלט מתפקידן ואינן נוקטות אפילו צעדי אכיפה ראשוניים של פתיחת תיקי פיקוח ומסירת צווי הריסה.

בניית המבנים מתבצעת בסמיכות רבה לגדר הביטחון ופוגעת למעשה בתכלית לשמה הוצבה הגדר ומסכנת את כוחות הביטחון הנעים על ציר הגדר.

מזה זמן תנועת רגבים מבצעת התכתבויות רבות עם עיריית ירושלים ומשרד הפנים, אשר הם הם האמונים על אכיפת החוק באזור זה. במשרד הפנים טוענים כי האחריות לאכיפה באזור מוטלת על עיריית ירושלים ובעיריית ירושלים טוענים כי האחריות מוטלת על יחידת הפיקוח של משרד הפנים. ההפקרות חוגגת!

לאור הבריחה מהאחריות של רשויות החוק, פנתה תנועת רגבים ביום 25/10/10 ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה כי יעשה סדר בבית ויורה לרשויות לפעול לעצירת מחדל אי האכיפה ואובדן הריבונות בשטח זה.

התנועה המתינה בסבלנות כחצי שנה לקבלת תגובתו העניינית של היועץ, אשר כמובן לא הגיעה על אף תזכורות שנשלחו לו בעניין.

בהתאם להתנהלותם השערורייתית של גורמי האכיפה, הגישה התנועה עתירה לבג"צ בבקשה שיורה למדינה לנקוט בפעולות אכיפה כנגד הבניה המשתוללת באזור.

בעקבות סרובו של בג"ץ לדון בעתירה, וקביעתו כי על אף שמדובר בסוגייה עקרונית הנושא נמצא בסמכותו של בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, הגישה "רגבים" עתירה זהה לבית המשפט המחוזי בבירה.

 

לקריאת המכתב ליועץ המשפטי לממשלה

 לקריאת העתירה לבג"צ

לקריאת העתירה לבית המשפט המחוזי – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*