דף הבית » פעילות » דרום » שתיקת הכבשים של רשויות האכיפה

שתיקת הכבשים של רשויות האכיפה

"רגבים" נרתמת למלחמה נגד מכת הגניבות החקלאיות בדרום, והקימה מחלקה מיוחדת לטיפול בתופעה

 

גל הגניבות החקלאיות בדרום הארץ הפך בשנים האחרונות לשיטפון של ממש. ל"רגבים" הגיעו נתונים אשר מצביעים על זינוק מדאיג במימדי התופעה החמורה, שפוגעת פגיעה אנושה בכיסם של החקלאים. רק בחודשיים האחרונים, לדוגמא, נגנבו מדירים שונים ברחבי הנגב למעלה מחמש מאות כבשים, וכן עשרות עגלים ועיזים. בין המושבים והקיבוצים שבהם הכו הגניבות – פארן, אשל הנשיא, גילת, לוטן, כמהין, נאות סמדר, פטיש, פדויים וחפץ חיים.

ב"רגבים" החליטו להירתם למלחמה בתופעה, והקימו מחלקה משפטית מיוחדת שתפקידה לאסוף תלונות מהחקלאים ולסייע בטיפול בהן אל מול רשויות האכיפה.

"הטענה כאילו יש בעיות בחוק שלא מאפשרות לרשויות לטפל בפשיעה החקלאית היא לא נכונה", אומר עו"ד בצלאל סמוטריץ', מנכ"ל "רגבים". "העובדה היא שכשמחליטים לטפל בזה כמו שצריך, מגיעים לתוצאות מרשימות. בצפון מובילים בשנתיים האחרונות מהפכה בעניין הזה, תוך שיתוף פעלה של מג"ב, משטרת ישראל והפרקליטות. גם במסגרת החוק הקיים היו גנבים שקיבלו עונשי מאסר ממושכים".

סמוטריץ' מוסיף: "צריך לדעת שהרוב המוחלט של הפשיעה החקלאית היא תשתיתית. זה לא גנב ספוראדי שבא עם טנדר ומעמיס שק תפוחי אדמה וכמה עגלים כדי שיהיה לו מה לאכול מחר בבוקר. רוב הגניבות הן כאלה שאם אין להן תשתית שלמה של פשע, הן לא יכולות להתבצע. מספיק לשים יד על התשתית הארגונית, וכל המערך הזה מפסיק לפעול. זה רק שאלה של אמצעים והחלטה".

ב"רגבים" קוראים לחקלאים לעמוד בקשר ישיר עם התנועה ולדווח על כל מקרה של גניבה סמוך להתרחשותו, וכמובן להגיש תלונה מסודרת למשטרה.

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*