דף הבית » ידיעות ניוזלטר » תוקעים סיכה בבלון

תוקעים סיכה בבלון

נייר עמדה שהוצאנו לאחרונה, מוציא את האוויר מחמישה מיתוסים בדואיים שקריים שחדרו לשיח הציבורי. המסמך חולל סערה בדיוני וועדת הפנים של הכנסת על חוק הסדרת התיישבות הבדואים

 

 

 

במשך שנים ארוכות השיח הציבורי בישראל בסוגיית הבדואים והנגב, ניזון מנקודות מוצא שקריות שהוטמעו בעקביות ע"י הבדואים וארגוני השמאל. לצד טענות על קיפוח תקציבי, טענו הבדואים במשך שנים, כי ישנם בסך הכל רק 45 כפרים בדואיים, שרובם  קדמו להקמת המדינה, וכי היקף הקרקעות הנתבע על ידם מן המדינה הינו זניח למדי. 

נייר עמדה שהוצאנו לאחרונה תחת הכותרת 'מעשה בחמישה בלונים', שומט את הקרקע מתחת המיתוסים השקריים, ומנפץ אותם באמצעות הוכחות שאינן מתפרשות לשתי פנים: צילומי אוויר היסטוריים, מפות, תמונות ומסמכים.

 

במהלך דיוני ועדת הפנים של הכנסת בנושא חוק ההסדרה, חילקנו את נייר העמדה, והצגנו את עמדתנו בנוגע לבעייתיות הרבה של החוק. חברי הכנסת הערבים התפרעו במהלך דבריו של עו"ד בצלאל סמוטריץ', ונציגי ארגוני השמאל הביעו זעם רב על נייר העמדה. אחרי הכל, עם עובדות מוצקות קשה להתווכח. נמשיך להציג את העובדות ולפעול למען עתיד הנגב ומדינת ישראל. אתם מוזמנים לשתף ולהפיץ את נייר העמדה.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*