דף הבית » ידיעות ניוזלטר » חילופי הגברי – חלון הזדמנויות לחוק צודק יותר

חילופי הגברי – חלון הזדמנויות לחוק צודק יותר

מינויו של שר החקלאות יאיר שמיר לתפקיד הממונה על הסדרת התיישבות הבדואים, מהווה הזדמנות לקידום תכנית שתשמור על האינטרסים של מדינת ישראל, תוך התמודדות אמיתית עם מצוקת האוכלוסיה הבדואית

השר לשעבר בני בגין, הודיע במהלך החודש החולף, כי המתווה הנוכחי של חוק פראוור יורד מהפרק. במקביל להמשכת הדיונים על חוק הסדרת ההתיישבות הבדואית בוועדת הפנים והגנת הסביבה, נכנס בימים אלו שר החקלאות, יאיר שמיר, כמחליפו של השר לשעבר בגין, לתפקיד הממונה על התווית החוק וקידומו.

אנו רואים בחילופי-הגברי, הזדמנות טובה לממשלה ולכנסת לפנות לדרך שונה וצודקת יותר להסדר חדש מול האוכלוסייה הבדואית בנגב. ביצוע שינויים נדרשים בחוק, יאפשרו למדינת ישראל להתמודד באופן אמיתי עם מצוקות האוכלוסייה הבדואית, ולהמנע מחלוקת מאות אלפי דונמים של קרקע, באופן שישרת רק קומץ קטן ואינטרסנטי של תובעי בעלות. הקרקע בישראל היא המשאב החשוב והחסר ביותר למדינת ישראל ואסור להתייחס אליו כמטבע עובר לסוחר.

 

הסרבנות והאלימות מצד הנהגת הבדואים והח"כים הערבים נוכח תכניתו רבת-הנדיבות של השר לשעבר בגין, מוכיחה שוב שחלוקת מתנות חינם משדרת חולשה ומגדילה את התיאבון של תובעי הבעלות.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*