דף הבית » פעילות » עוד פעילות » בנייה עבריינית סמוך לכביש 6

בנייה עבריינית סמוך לכביש 6

סמוך לכביש 6, בשטחים המיועדים לחקלאות ושייכים לתחום שיפוטה של כפר סבא, נבנים ללא היתר מבנים – והרשויות לא נוקפות אצבע

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, הוגשה בקשה למתן צו על תנאי אשר יחייב את ועדות התכנון והבנייה, וכן את היחידה הארצית לפיקוח על הבניה במשרד הפנים, לנמק מדוע אינן פועלות כנגד מבנים המוקמים בשטח שיפוטה של העיר כפר סבא, סמוך לכביש 6.
בעתירה, שהוגשה מטעם "רגבים", מצוין כי השטח עליו מוקמים הבתים הוא שטח חקלאי שאינו מיועד בשום צורה לבניית בתי מגורים, ולכן גם לא יתכן אישור עתידי בדיעבד להפרת החוק. בניית הבתים, שזוהתה כבר ב-2010, נמשכת במרץ באין מפריע. הרשויות האחראיות על אכיפת החוק באזור אינן פועלות כנגד העבריינים – לא הוצאו צווי הריסה ולא הוגש אף כתב אישום. בעתירה מתוארת חלופת מכתבים בין אנשי "רגבים" לבין הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכ"ס והוועדה המחוזית במשרד הפנים. פניות התנועה לוועדה המקומית לא זכו לתגובה. בנוסף, במכתב תשובה ששיגרה הוועדה המחוזית נמסר כי הוועדה המקומית נתבקשה לפעול נגד הפרת החוק. אולם, בפועל, הוועדה המקומית כ"ס התעלמה מן ההנחיה.
ב"רגבים" דורשים מבית המשפט להורות לגורמי האכיפה ברשות המקומית ובמשרד הפנים לנמק מדוע הם מעלימים עין ומאפשרים הפרת חוק כה בוטה בליבה של מדינת ישראל, סמוך לכביש האגרה הראשי.

 

לקריאת העתירה – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*