דף הבית » כללי » מכתב תודה – יו"ש

מכתב תודה – יו"ש

הישוב אביגיל נוסד בתחילת שנת תשע"ב (2001) וחיים בו 23 משפחות. מתוך חזון ציוני והתיישבותי עלינו לדרום הר חברון כדי להפריח את השממה כפשוטו

 

למרות חבלי הלידה הצלחנו להקים ישוב לתפארת עם אנשים נפלאים ואידיאליסטים. אלא שמאז שעלינו לקרקע השכנים הפלסטינים ושאר פרובוקטורים מהשמאל הקיצוני החלו להטריד אותנו בצורות שונות ומשונות.

 

בהתחלה היו עוקבים אחרינו בדרכים, אח"כ נכנסים לתוך הישוב מצלמים ומציקים. בהמשך הפלסטינים התחילו לבנות בצורה לא חוקית לכיוון הישוב שלנו, דבר שמהווה סיכון לישוב לצירי התנועה. אחרי שפנינו לרשויות החוק ולא היה מי שיקח את זה על עצמו פנינו לתנועת רגבים.

לשמחתנו, ברגבים מצאנו אוזן קשבת שליוותה אותנו בנבכי הבירוקרטיה המשפטית. אחרי סיור קצר הם הבינו את הבעיה ותוך ימי אחדים כבר היתה עתירה לבג"צ בדרישה שיחייב את המדינה לאכוף את החוק כנגד המבנים הלא חוקיים.

תוך חודשים לא רבים שופטי בג"צ חייבו את המנהל האזרחי להרוס את המבנים אכן כך היה. מאז מימוש הריבונות של המנהל האזרחי נגד עבריינים פלסטינים המצב השתנה לטובה. הפלסטינים מבינים שיש פה ריבון ושהמדינה תבצע את המוטל עליה. ואפשר להגיד שבזכות רגבים, אנחנו חוגגים עצמאות קטנה.

חג עצמאות שמח.

 

אלישע מדן, תושב אביגיל.

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*