דף הבית » כללי » אגרת ליום העצמאות תשע"ג

אגרת ליום העצמאות תשע"ג

"בארץ ישראל קם העם היהודי…"

הפועל 'קם' מתפרש בלשון עבר ובלשון הווה. כך הוא גם הקשר שבין עם ישראל לארץ ישראל – קשר של עבר והווה, שזורים ומחוברים, חוברים יחד אל שתי המילים נוראות ההוד 'מדינת ישראל'.

בארץ ישראל קם העם היהודי בעבר הרחוק שלו, במדינת ישראל קם העם היהודי לפני 65 שנה מעפרות תבל וכבשניה, ומאז הוא ממשיך בתקומתו, קם ומקומם ומתקומם, קומה על גבי קומה על גבי קומה. קוממיות לארצנו ובארצנו.

והתקומה הזו יש בה עליות ומורדות, מכשילים ומכשולים, ולעומת כל אלה, והרבה יותר מהם, יש בה הנאחזים באמונה, בעיקשות, בדבקות, בנאמנות ובסבלנות, והללו מנצחים, וניצחונם ילך ויגבר, ילך ויתברר, והבניין ילך וישתלם עד "ונכון יהיה הר בית ה' בראש ההרים".

כמי שעסוקים בלבקר ולתקן את הדורש תיקון במדיניות הממשלתית אנחנו פוגשים מטבע הדברים את הצדדים הפחות טובים של מדינת ישראל. המפגש המתמיד עם הכשלים והעיוותים, גם אם הוא נעשה במטרה לתקנם, עלול לעמעם את השמחה ואת הכרת הטוב להם אנו מחויבים כלפי עצם קיומה של מדינת ישראל – ראשית צמיחת גאולתנו – וכלפי כל הטוב והיקר שיש בה.

אז בערבו של יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל אנו מחויבים לחזור ולהזכיר לעצמנו ולכם, שותפינו החווים איתנו את העשייה, שיש לנו ארץ נהדרת, עם נהדר ומדינה נהדרת, ממש לא לתפארת המליצה. אשרינו שזכינו לחיות בדור של גאולה, דור של תקומה, של חיים, של עליה והתקדמות מתמדת במעלה ההר.

אשרינו שזכינו למדינה יקרה כל כך, עם שלטון וריבונות שאבות אבותינו יכלו רק לחלום עליה. אשרינו שזכינו לחיות במדינה היהודית הנפלאה ולהיות יכולים לבקר את מומיה ולקחת חלק בבניינה ובתיקונה. אשרינו שזכינו להיות מהפועלים עם א-ל, המחזיר שכינתו לציון ברחמים.

נמשיך להודות ולשמוח על העבר, ובה בעת להתפלל ולפעול לעתיד טוב ושלם יותר.

יום עצמאות שמח!

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*