דף הבית » ידיעות ניוזלטר » הנשיא גרוניס בעתירת רגבים נגד משרד הפנים: "רוצה לשמוע תשובה מיידית ומוחצת"

הנשיא גרוניס בעתירת רגבים נגד משרד הפנים: "רוצה לשמוע תשובה מיידית ומוחצת"

תשובת הפרקליטות לעתירה שהגשנו נגד משרד הפנים מעלה, כי רוב הוועדות המקומיות לא מדווחות על עבירות בנייה באופן מלא

 

ועדות מקומיות לתכנון ובנייה לא מדווחות לוועדה המחוזית באופן שוטף  על עבירות בנייה שנעשו בתחומן, כמתחייב בחוק התכנון והבנייה – כך עולה מתשובה שהגישה לאחרונה פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון במענה לעתירה שהגשנו.

למרות שתשובת המדינה אישרה היטב את טענתנו, כי חובת הדיווח הקבועה בחוק איננה נאכפת על ידי משרד הפנים, בתשובתה ביקשה פרקליטות המדינה לדחות את העתירה נגד משרד הפנים בטענה שצריך לעתור באופן פרטני נגד הוועדות.

בדיון הראשון בעתירה שהתקיים החודש בפני בג"ץ, ציינה עו"ד חני אופק מפרקליטות המדינה, כי נשלחו מספר פניות לוועדות המקומיות בדרישה לחדש את הדיווח הנדרש, אך "אין להם שיניים כדי לאכוף את התקנות".

במענה לדברים אמר נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, כי "אי אפשר רק לשלוח מכתבים כשרואים שהם לא עושים כלום. משרד הפנים לא כזה מסכן, ויש לו מספיק אמצעים לגיטימיים, כדי להביא את הרשויות המקומיות לידי קיום התקנות. לא נביא עשרות וועדות לכאן, עדיף שאתם תעשו מעשה". גרוניס הוסיף, כי ברצונו לשמוע "תשובה מיידית ומוחצת", כיצד מגיב משרד הפנים נגד ועדות מקומיות שאינן ממלאות את חובתן, אחרת יוציא צו על תנאי, בהתאם לבקשתנו בעתירה.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*