דף הבית » פעילות » עוד פעילות » לראשונה בספר החוקים: חוק שיזמה "רגבים"!

לראשונה בספר החוקים: חוק שיזמה "רגבים"!

הכנסת אישרה תיקון חשוב לפקודת מס הכנסה, שקידמה ודחפה תנועת "רגבים", אשר קובע כי יינתן זיכוי במס עבור תרומות לגופים הפועלים לעידוד ההתיישבות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית, ברוב של 31 תומכים מול 13 מתנגדים, תיקון לפקודת מס הכנסה, ולפיו התורמים לגופים ציבוריים המעודדים את ההתיישבות היהודית ברחבי מדינת ישראל ייהנו מזיכוי במס בשיעור של עד 35% מגובה התרומה.
את הצעת החוק – שיזמה, ליוותה ועודדה תנועת "רגבים" – הגישו יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד, המכהן גם כיו"ר השדולה למען ארץ ישראל, חבר הכנסת זאב אלקין ועמיתו לסיעה חבר הכנסת ציון פיניאן.
בהסבר להצעת החוק נאמר כי בתוך שלל המטרות בפקודת מס ההכנסה שבגינן ניתן לקבל הטבה במס, בולטות בהעדרן מטרות של חיזוק הציונות ועידוד ההתיישבות הציונית.
"בימים אלו של שחיקה מתמדת בערכים בכלל, ובערכי הציונות וההתיישבות בפרט, ראוי להשיב לערכים אלו את בכורתם ולהעמידם במקום הראוי להם. אחת הדרכים לעשות זאת היא בדרך של מתן פטור ממס על הכנסותיהם של מוסדות ציבוריים הפועלים להשגת מטרות אלה והכרה בתרומות הניתנות להם לצרכי מס", לשון דברי ההסבר לחוק.
ב"רגבים" ברכו בחום על אישור החוק, וציינו כי זו הפעם הראשונה – אך לא האחרונה בעזרת ה' – שחוק שיזמה התנועה נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל.

לקריאת לשון התיקון לחוק ודברי ההסבר – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*