דף הבית » ידיעות ניוזלטר » הפרקליטות הצבאית: "בג"ץ הפך לתעודת הביטוח של עברייני בניה פלשתינים"

הפרקליטות הצבאית: "בג"ץ הפך לתעודת הביטוח של עברייני בניה פלשתינים"

בדיון שהתקיים בכנסת, סקרה רגבים את ההשתלטות השיטתית שמבצעת הרשות הפלשתינית וארגונים בינלאומיים על אדמות מדינה בשטחי C . נציגי המנהל האזרחי טענו: הדרג המשפטי כובל את ידינו 

יו"ר ועדת המשנה של ועדת חוץ ובטחון, חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) קיים החודש דיון דחוף בעקבות נייר עמדה שהפצנו, המלמד על השתלטות מכוונת של הרשות הפלשתינית על שטחי C. עו"ד בצלאל סמוטריץ, מנהל הפעילות ברגבים, פתח את הדיון בהקרנת מצגת שלימדה על מסלול השתלטות דו פרצופי שמנהלת הרש"פ מאז 'תכנית פיאד', שמטרתה לקבוע עובדות בשטח ולהכריז על מדינה פלשתינית באופן חד צדדי.

"מדינת ישראל, על כלל מערכותיה, לא ערוכה וטרם גיבשה את ארגז הכלים הנדרש כדי להתמודד מול התופעה הזו ולנטרל אותה", ציין סמוטריץ' והוסיף כי הפלשתינים עושים שימוש לרעה במוסד העתירות לבג"ץ. מאות עתירות תלויות ועומדות ולא מאפשרות את ביצוע פעולות האכיפה הנדרשות. אסור שמערכת המשפט תשמש כלי בידי הרשות הפלשתינית במלחמתה נגד ישראל".

מנהל יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, מרקו בן שבת, אישר כי מדובר במדיניות מכוונת. "אין מדובר בבניה לא חוקית גרידא, אלא בניה ממוסדת שמטרתה השתלטות מכוונת על אדמות מדינה". נציג הפרקליטות צבאית, רס"ן יותם הר ציון, הצהיר כי "הביטוח הטוב ביותר של פלשתיני שבנה באופן לא חוקי היא פניה לבג"ץ".

 

יו"ר הוועדה סיכם, כי מדינת ישראל חייבת לפעול בסוגיה זו בהתאם לחוק ולאינטרסים של ממשלת ישראל ולא בהתאם למדיניותם של גורמי חוץ עוינים. יש לאכוף את החוק כנגד עבירות הבניה, ולבצע אכיפה כנגד ארגונים בינלאומיים הכרוכים בפעילות בלתי חוקית.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*