דף הבית » פעילות » עוד פעילות » "רגבים" לבג"צ: ועדות הבנייה אינן מדווחות כחוק למשרד הפנים

"רגבים" לבג"צ: ועדות הבנייה אינן מדווחות כחוק למשרד הפנים

מסתבר כי אוזלת היד שמגלה המדינה בטיפולה בעבריינות הבנייה נעוצה בעובדה הפשוטה שהרשויות כלל אינן מודעות להיקף התופעה ואינן מזרימות על כך מידע באופן סדיר

תנועת "רגבים" עתרה לבג"צ בדרישה שזה יורה למדינה לנמק מדוע הרשויות האמונות על אכיפת חוקי הבנייה אינן מיישמות את התקנות המחייבות אותן לדווח באופן שוטף על המצב בשטח.
בעתירה מצוטטות התקנות המחייבות את ראשי הוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה לדווח אחת לחודש לוועדות המחוזיות במרוכז על כל מקרי הפרות הבנייה המתרחשים בתחומן. כמו כן, על פי תקנות המדינה, חלה חובה על יושבי הראש של הוועדות המחוזיות לעדכן אחת לחודש את שר הפנים אודות הדיווחים שהוזרמו אליהם מהוועדות המקומיות.
בבדיקה שערכה "רגבים" נמצא כי הוועדות השונות פשוט "מצפצפות" על התקנות הנ"ל. מתוך עשר ועדות שאליהן נערכה פנייה במהלך חודש אוקטובר האחרון – שבע כלל לא טרחו להשיב, שתיים הודו כי הן אינן מיישמות את התקנות, ומוועדה נוספת נמסר כי בעקבות הפנייה ניתנה הנחייה להכין את הדו"ח.
פניות של "רגבים" למשרד הפנים בדרישה לפעול לאכיפת התקנות – לא נענו, או נענו בצורה לאקונית ובלתי מספקת.
בעתירתה דורשת "רגבים" משופטי בג"צ להורות למדינה ליישם את התקנות המחייבות דיווח שוטף של הוועדות המקומיות לאזוריות, ואלה למשרד הפנים, משום שללא דיווח שכזה לא ניתן להתחיל ולאכוף את חוקי הבנייה, וכן אין אפשרות להכין תכנית עבודה מסודרת להשתלטות על תופעת עבריינות הבנייה הפושה.  

לקריאת העתירה – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*