דף הבית » פעילות » עוד פעילות » הישג ל"רגבים": עו"ד מהימין יאזן הרצאתו של עו"ד מהשמאל הקיצוני

הישג ל"רגבים": עו"ד מהימין יאזן הרצאתו של עו"ד מהשמאל הקיצוני

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הודיע כי בעקבות פניית "רגבים" זומן עו"ד יצחק מירון להרצות בהשתלמות שמארגנת הפרקליטות, לצד הרצאתו של עו"ד מיכאל ספרד

תנועת "רגבים" פנתה בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין בדרישה לבטל את הרצאתו של עו"ד מיכאל ספרד ביום השתלמות לפרקליטים בשרות המדינה שמארגנת פרקליטות המדינה. וזאת, מהטעם שעו"ד ספרד מזוהה באופן מובהק עם השמאל הקיצוני בישראל, הן בעמדותיו המדיניות והפוליטיות, והן כמי שייצג במקרים רבים לאורך השנים ארגוני שמאל כגון "שלום עכשיו" ו"יש דין" בעתירות שעניינן ניגוח ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון. במכתבו ליועץ מציין מנכ"ל התנועה יהודה אליהו כי אפילו נושא הרצאתו של עו"ד ספרד אינו ראוי – "מגמות וחידושים בנושא שטחים". לדברי אליהו, השימוש במונח "שטחים" אינו משפטי בעליל ומסגיר את עמדותיו הפוליטיות של ספרד. ב"רגבים" דרשו, כאמור, לבטל את ההרצאה על מנת שלא להעניק לפרקליטים כלים משפטיים מצד אחד – וקיצוני – של המפה הפוליטית.
לכל הפחות, דרשו ב"רגבים", יש לצרף ליום העיון מרצה שמזוהה עם עמדות לאומיות.
במכתב התשובה ששיגר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד מלכיאל בלס נמסר כי לא נמצא מקום לבטל את הרצאתו של עו"ד ספרד, אך תחת זאת הוחלט ברגע האחרון לצרף לרשימת המרצים גם את עו"ד יצחק מירון המזוהה עם הצד השני של המפה הפוליטית.

לקריאת מכתב "רגבים" – לחץ כאן
לקריאת מכתב התשובה של המשנה ליוהמ"ש – לחץ כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מסומנים בכוכבית *

*